Wyższe Seminarium Duchowne w Gościkowie - Paradyżu
Gościkowo 3 66-200 Świebodzin
Telefony : Centrala 683811021
Kancelaria rektorska 683820887   Biuro administracyjne: 683811108

Wydarzenia Seminaryjne

„Adoruj Moje Najświętsze Ciało…”

kl. Dawid Klepusewicz
Odsłony: 228

dzienskupienia2017luty004Kolejny dzień skupienia w naszym seminarium miał miejsce w dniach 18-19 lutego 2017 roku. Tym razem upłynął on pod znakiem adoracji Najświętszego Sakramentu. Jej znaczenie i duchową wartość przybliżył nam ks. Piotr Wieteska, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie.

                W trakcie konferencji ojciec Piotr, nawiązując do umieszczonego w kaplicy seminaryjnej wizerunku Chrystusa Ukrzyżowanego, zwrócił uwagę na pragnienie Jezusa, który oczekuje od nas odpowiedzi na Jego miłość. Tą odpowiedzią jest modlitwa – przede wszystkim adoracja Najświętszego Sakramentu. Wobec Jezusa nie potrzeba wielu słów, wystarczy sama obecność. Alumni mieli okazję do zweryfikowania tych słów, ponieważ zarówno w sobotę wieczorem, jak i w niedzielę odbyły się adoracje Najświętszego Sakramentu.

                Czas spędzony na modlitwie nigdy nie jest czasem zmarnowanym – na dowód tego ojciec Piotr przybliżył nam postać bł. Karola de Foucauld, założyciela Małych Braci Jezusa, w którego życiu samotna modlitwa odgrywała wielką rolę. Wczytując się w list pozostawiony przez siostrę Łucję – wizjonerkę z Fatimy, mogliśmy zrozumieć, że bez modlitwy wszelkie dzieła apostolskie są niczym. O wartości czasu spędzanego na modlitwie przypomniał nam także fragment autobiografii sługi Bożego arcybiskupa Fultona J. Sheena, który w swoim kapłańskim życiu praktykował tzw. Świętą Godzinę czuwania przed Najświętszym Sakramentem.

                Bogaty w duchowe przeżycia dzień skupienia zakończył się uroczystymi Nieszporami i kolacją. Możemy powiedzieć, że w pamięci każdego z nas pozostaną słowa pewnej siostry zakonnej, przytoczone przez ks. Piotra: „Wieczory kapłana są dla Pana”.

Zobacz galerię